Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
logo_lrnp.jpg

Film dla lekarzy

2013-11-04
 | Autor: Redaktor
Film „Lekarzu, reaguj na przemoc!” ilustruje rozmowę lekarza rodzinnego z pacjentką doznającą przemocy ze strony partnera, prowadzoną w ramach procedury „Niebieskie Karty”. Lekarz, zaniepokojony objawami, z którymi zgłosiła się pacjentka, inicjuje rozmowę na temat przemocy. Rozmowa ma charakter informacyjno-motywujący.
 
Pacjentka leczy się od kilku lat na nadciśnienie tętnicze, ma także kłopoty z żołądkiem. Zgłasza się w związku z licznymi dolegliwościami: trudnościami z zasypianiem i koncentracją, napięciowymi bólami głowy oraz bólami żołądka. Pacjentka od kilku lat doznaje przemocy ze strony męża, który ma problem alkoholowy.

Dialog lekarza z pacjentką koncentruje się na aspektach przemocy. Lekarz zadaje pytania, informuje o procedurze Niebieskie Karty i wypełnia formularz „Niebieska Karta – A”. Doktor informuję kobietę doznającą przemocy o możliwościach uzyskania pomocy.
 
„Lekarzu, reaguj na przemoc!”
Scenariusz:
Liliana Krzywicka – psycholog, socjolog, certyfikowany specjalista Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
 
 


Pobierz film - wysoka rozdzielczość (720 MB)
Pobierz film - niska rozdzielczość (290 MB)
Pobierz zajawkę filmu (40 sekund)