Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
logo_lrnp.jpg

Przewodnik dla lekarzy

2013-11-05
 | Autor: Redaktor
Książka „Lekarzu, reaguj na przemoc! Przewodnik dla pracowników ochrony zdrowia” dostarcza wiedzy na temat procedury „Niebieskie Karty” oraz psychologicznych i prawnych aspektów przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Autorami publikacji są dr Sylwia Kluczyńska, psycholog, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz mec. Grzegorz Wrona, konsultant prawny Specjalistycznej Poradni Rodzinnej ds. Przeciwdziałania Przemocy oraz Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.
 
W pierwszej części książki głos zabierają przedstawiciele środowiska lekarskiego z Komitetu Zdrowia Publicznego PAN oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. W drugiej części przedstawiono m.in. wskazówki dla lekarzy dotyczące wspierania pacjenta doznającego przemocy. W trzecim rozdziale opisano ustawowe zadania pracowników ochrony zdrowia. Uzupełnieniem książki jest aneks z aktami prawnymi, które regulują udział ochrony zdrowia w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
 

Pobierz przewodnik