Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
logo_lrnp.jpg

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce

2013-11-05
 | Autor: Redaktor
Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce to jedyna polska organizacja zrzeszająca lekarzy rodzinnych przyjęta do Światowej Organizacji Kolegiów i Stowarzyszeń Lekarzy Rodzinnych. Powstała w 1992 r. Obecnie zrzesza 4 500 lekarzy rodzinnych.

Misją organizacji jest „konsekwentne działanie na rzecz budowy i rozwoju systemu ochrony zdrowia wysokiej jakości, służącego zdrowiu, godności i dobremu samopoczuciu wszystkich ludzi”. Najważniejsze zadania KLRwP to pielęgnowanie wysokich standardów kształcenia lekarzy rodzinnych na wszystkich etapach edukacji medycznej; wspieranie rozwoju badań naukowych w medycynie rodzinnej; rozpowszechnianie wiedzy o medycynie rodzinnej w społeczeństwie, a także służenie wsparciem swoim członkom w rozwoju zawodowym, naukowym oraz w wykonywaniu praktyki lekarza rodzinnego.
KLRwP cieszy się dużym prestiżem jako organizacja opiniująca pomysły zmian w polskim systemie ochrony zdrowia, projekty aktów prawnych oraz komentująca bieżącą sytuację służby zdrowia. W jej zarządzie zasiadają najważniejsze postacie polskiej medycyny rodzinnej.