Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
logo_lrnp.jpg
2014-04-08 |
 Autor:

– Lekarz nie powinien tylko czekać, aż pacjentka sama powie o przemocy, ale powinien być bardzo uważny, i z własnej inicjatywy, jeżeli go coś zaniepokoi, powinien dopytać się o sytuację kobiety – mówi Katarzyna Łukowska, wicedyrektor PARPA.
 
2014-04-08 |
 Autor:

– Chcemy zaprosić wszystkich lekarzy, by reagowali na przypadki przemocy w rodzinie, by przejawiali zaciekawienie pacjentem – mówiła Katarzyna Łukowska, wicedyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w TVP Regionalna. Tematem programu „Zapraszamy na kawę” w Światowym Dniu Zdrowia były obowiązki lekarzy wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, w szczególności związane z procedurą „Niebieskie Karty”.
 
2013-12-12 |
 Autor:

Dr Joanna Krzyżanowska-Zbucka, psychiatra z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, to kolejny lekarz, który wsparł kampanię „Lekarzu, reaguj na przemoc!”. W wywiadzie udzielonym dla portalu www.lekarzureagujnaprzemoc.pl dr Krzyżanowska-Zbucka opowiada o psychologicznych aspektach przemocy w rodzinie oraz roli lekarzy rodzinnych i psychiatrów w jej rozpoznawaniu.
 
2013-12-11 |
 Autor:

„Nie oczekujemy, że lekarze rozwiążą problem przemocy. Zachęcamy ich, by byli ogniwem pośredniczącym między pacjentką a zespołem interdyscyplinarnym.
 
2013-12-09 |
 Autor:

„Gdy w wyniku rozmowy lekarz ma podejrzenie, że pacjent doznaje przemocy, musi zareagować, pytając i wyjaśniając powody” – mówi w wywiadzie opublikowanym przez portal Medexpress.pl Liliana Krzywicka, psycholog zaangażowana w kampanię „Lekarzu, reaguj na przemoc!”.
 
2013-12-09 |
 Autor:

„Istotne jest to, by wiedzieć, jak właściwie reagować wobec czyjejś krzywdy. Tę kwestię porusza kampania społeczna «Lekarzu, reaguj na przemoc!», której celem jest zapoznanie przedstawicieli ochrony zdrowia z procedurą «Niebieskie Karty» oraz psychologicznymi aspektami przeciwdziałania przemocy” – informuje portal Kafeteria.pl, internetowy magazyn dla kobiet.
 
2013-12-09 |
 Autor:

„Lekarze mają nie tylko obowiązek reagowania na przemoc. Także etyka nakazuje, by zorientować się, co dzieje się w życiu pacjenta” – mówiła Katarzyna Łukowska, wicedyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na antenie TVP Info. Tematem audycji była kampania „Lekarzu, reaguj na przemoc!”.
 
2013-12-08 |
 Autor:

„Apeluję do lekarzy: spróbujmy zastanowić się, co się dzieje w życiu pacjentów, jeśli mówią o stresie czy problemach rodzinnych. Lekarz musi widzieć pacjenta w jego szerszej sytuacji społecznej” – mówiła Katarzyna Łukowska, wicedyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w niedzielnej audycji „Dość przemocy” w TOK FM.
 
2013-12-06 |
 Autor:

Zapraszamy do lektury wywiadu z prof. dr hab. Andrzejem Marcińskim, którego udzielił w ramach kampanii „Lekarzu, reaguj na przemoc!”. „Lekarz jest po to, by powiedzieć: «Uwaga, być może doszło tu do aktu przemocy».
 
2013-12-05 |
 Autor:

„Lekarz rodzinny to specjalista, który koncentruje się nie tylko na zapobieganiu, rozpoznawaniu i leczeniu chorób, ale bierze też pod uwagę szersze uwarunkowania. Dlatego musi uwzględniać w opiece nad pacjentem konteksty rodzinny i społeczny” – mówi w wywiadzie opublikowanym przez serwis Medexpress.pl dr n. med. Tomasz Tomasik, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, które jest partnerem merytorycznym kampanii „Lekarzu, reaguj na przemoc!”.
 
2013-12-03 |
 Autor:

„Niektóre blizny, rany i siniaki mogą być wołaniem o pomoc. Lekarz, który chce pomóc, potrafi właściwie odczytać zachowanie pacjenta” – to fragment materiału poświęconego kampanii „Lekarzu, reaguj na przemoc!” przygotowanego przez TVP Kraków.