Portal „Medycyny Praktycznej”, najczęściej odwiedzany profesjonalny medyczny serwis internetowy w Polsce, informuje o działaniach prowadzonych pod hasłem „Lekarzu, reaguj na przemoc!”.

W prestiżowym medium dla lekarzy ukazał się tekst o założeniach i celach kampanii prowadzonej przez Instytut Łukasiewicza na zlecenie PARPA.

„Wielu lekarzy ignoruje sygnały świadczące o pobiciu czy długotrwałym doświadczaniu stresu. Tymczasem często mają oni szansę zdiagnozować przemoc w rodzinie jako pierwsi, szybciej niż pomoc społeczna czy policja” – napisano w portalu „Medycyny Praktycznej”. „Odpowiedzią na zbyt małe zaangażowanie ochrony zdrowia są działania informacyjno-edukacyjne pod hasłem «Lekarzu, reaguj na przemoc!», które zostały zainaugurowane 18 listopada”.

Portal internetowy „Medycyny Praktycznej” odwiedza aż 61% lekarzy internautów (dane z www.mp.pl). „Medycyna Praktyczna” jest wiodącym krajowym wydawcą fachowej literatury, czasopism i multimediów o tematyce medycznej oraz jednym z podstawowych źródeł informacji dla lekarzy. W radzie naukowej wydawnictwa zasiadają wybitne postacie polskiej medycyny.